Lato w Mieście Future Artist dla MOKSiR Chełmek

Future Artist – Konstelacje

PRACOWNIA MIKROKOSMOSU I MAKROKOSMOSU

15-30 lipca 2021 r.

Zamknięte warsztaty dla uczestników warsztatów letnich (dzieci, młodzież, opiekunowie) realizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku.

Prowadzenie: Waldemar Rudyk wraz z grupą miejscowych animatorów

Współpraca merytoryczna: Ewa Kokot

Lokalizacja: MOKSiR Chełmek, pobliskie tereny leśne, okolice rzeki Przemszy

 

PRACOWNIA MIKROKOSMOSU I MAKROKOSMOSU to spotkania łączące tematykę sztuki z obserwacjami mikro i makrokosmosu w naturze jako przestrzeni, w których zaczynają się i kończą najważniejsze i konstytutywne dla życia procesy.

Wyposażeni w lupy uczestnicy będą prowadzić w naturze obserwacje mikrokosmosu (świata roślin i zwierząt) oraz podziwiać makrokosmos czyli prowadzić dzienne i nocne obserwacje nieba i koniunkcji planet z leśnej polany .

Na bazie tych obserwacji, podczas warsztatów twórczych, powstaną kroniki artystyczne w formie rysunków, collage’y, wycinanek oddających świat mikro i makrokosmosu na małych formatach z ekopapieru oraz obiekty artystyczne z biodegradowalnych materiałów (glina, patyki, sznurki konopne, kamyki) pokazywane w lesie (z poszanowaniem przyrody).

Efekty działań będą pokazywane w formie podcastów na stronie www instytucji. Zrealizowane w lesie obiekty artystyczne pozostaną tam i będą dostępne dla turystów i mieszkańców Chełmka.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.