Spektakl Krystiana Lupy transmitowany w internecie

Transmisja „Capri – wyspa uciekinierów” Krystiana Lupy  z Teatru Powszechnego poprzedzi 21 listopada Festiwal „Interpretacje” 

UWAGA! Zmiana formuły transmisji. Ze względu na utrudnienia spowodowane przez pandemię, 21 listopada transmitowane będzie wysokiej jakości nagranie spektaklu, dostępne do godziny 12.00 w niedzielę 22 listopada. 

W przypadku chęci zwrotu zakupionych biletów prosimy o kontakt mailowy: rezerwacja@miasto-ogrodow.eu 

 

Termin: 21 listopada, godz. 18.00

Miejsce: online.festiwal-interpretacje.pl

Bilety: 10 (ulgowe z Katowicką Kartą Mieszkańca) i 20 zł – dostępne TUTAJTUTAJ

„Capri – wyspa uciekinierów” jest najnowszym spektaklem Krystiana Lupy. Przedstawienie w reżyserii, adaptacji i ze scenografią jednego z największych współczesnych twórców teatru miało prapremierę w październiku 2019 roku.

Ten wielowątkowy, pełen odniesień do współczesności spektakl Krystian Lupa został zainspirowany książkami Curzio Malapartego – włoskiego pisarza, który przeszedł od fascynacji do krytyki faszyzmu, przez co w czasie rządów Mussoliniego został zesłany na jedną z włoskich wysp. Jak jednak zawsze w przypadku spektakli Lupy, to tylko pretekst do snucia uniwersalnej i erudycyjnej opowieści, w której przeszłość splata się nierozerwalnie z teraźniejszością.

Spektakl zostanie wyemitowany w internecie od godziny 18.00 i będzie dostępna na stronie online www.online.festiwal-interpretacje.pl 

Aby uzyskać do niej dostęp należy kupić elektroniczny bilet w cenie 20 zł (10 zł dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca oraz studentów). 

 

Rzadko zdarzają się w teatrze przedstawienia wybitne. Spektakl „Capri – wyspa uciekinierów” to nie tylko fascynujące, przepiękne plastycznie, ale przede wszystkim mądre przedstawienie” – pisała w „Twórczości” Elżbieta Baniewicz.

„Wielki wizjoner polskiego teatru nowym spektaklem udowadnia, że jeśli chodzi o budowanie świata scenicznego i zestrajanie go z silną wizją plastyczną, podbudową intelektualną
i filozoficzną, nie ma sobie równych”
– pisał Łukasz Maciejewski we „Wprost”.

 

Czas trwania: 5 godzin 40 minut (2 przerwy)