Muzykodrom - najbliższe spotkanie

Kiedy: 19 października 2019, godz. 12.30
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2 

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-9 lat

Zapisy >>>

Najbliższe spotkanie to starcie dwóch sztuk - muzyki i rysunku! Spróbujemy odpowiedzieć na abstrakcyjne pytanie: jaką twarz ma twoja muzyka?  Razem z Łukaszem Marciniakiem i Rozwojową Kreską (Ewa Baranowska-Jojko) zaprosimy Was do inspirującego, różnorodnego świata muzyki oraz własnych poszukiwań dźwiękowych. Na koniec uwieńczymy własne poszukiwania w rysunkowym portrecie muzyki. Do zobaczenia! Do usłyszenia!


Kiedy: 19 października 2019
Gdzie: Muzykodrom, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2 

Spotkanie dla najmłodszych z muzykami Violin Di

Violin Di w Poziomie (dzieci w wieku 0-2,5 lat) godz. 10 - 10.45

Zapisy >>> TUTAJ

Violin Di w Pionie (dzieci w wieku 2,5 - 5 lat) godz. 11.15 - 12

Zapisy >>> TUTAJ 

Za oknem jesień. Pamiętacie jak ona brzmi i pachnie? Zapraszamy do Muzykodromu na muzyczne doświadczenie tej cudownej pory roku! Będzie melancholijnie i sentymentalnie, ale też słonecznie i deszczowo. Gordonowskie spotkania dla najmłodszej publiczności uczą i bawią, wzruszają
i rozśmieszają. Przybywacie wesoło, aby nasze improwizacje i poszukiwania coraz to piękniejszych barw twórczo rozwijały Wasze pociechy.
 

Koncert Gordonowski dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami to wydarzenie niecodzienne ze względu na swoją formułę, jak i na wyjątkowych odbiorców.

E.E Gordon amerykański muzyk jazzowy, badacz rozwoju muzycznego u małych dzieci, profesor uniwersytecki, proponuje rozpoczynać rozwój muzyczny już w pierwszych miesiącach życia. Tak jak następuje rozwoju mowy, tak samo, poprzez stworzenie wokół dziecka odpowiedniego środowiska muzycznego powodujemy jego postęp. Przy czym muzyka wpływa na rozwój psychofizyczny i emocjonalnym malucha, przyspiesza rozwój mowy, często wspomaga
w leczeniu dysfunkcji organizmu.

Spotkanie z muzyką "Maluch i muzyka" odbywa się w bezpiecznej przestrzeni na kolorowych materacach i poduszkach. Muzycy proponują żywą muzykę w danym temacie, melodie szybkie występują na przemian z wolnymi, smutne z wesołymi, kontrastowość pobudza zainteresowanie. Nieodzowny z muzyką jest ruch. Dzieci mogą dowolnie poruszać się w przestrzeni, prowadzący jedynie proponują pewne formy ruchu, czy zabawy. W teorii uczenia się muzyki Gordona każde dziecko ma swój indywidualny czas i wolność w muzycznym rozwoju.


Zasady ogólne (obowiązują podczas zajęć organizowanych w trakcie roku szkolnego):

Opłata za udział w zajęciach: 5 zł / uczestnik. Opłaty należy dokonać w Punkcie Kontaktowym (parter budynku, naprzeciwko portierni)

Na zapisy czekamy do środy w tygodniu poprzedzającym zajęcia.

O możliwości wzięcia udziału dziecka w zajęciach Muzykodromu poinformujemy drogą mailową (w czwartek przed dniem zajęć).

Ilość miejsc jest ograniczona – liczy się kolejność zapisów!

Prosimy pamiętać o obowiązującym obuwiu zmiennym.