NIE Z TEJ ZIEMI

Finał Muzykodromu 2019

Kiedy: 14 grudnia 2019, godz. 17
Gdzie: Sala 211, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2

Wstęp wolny!

 

"NIE Z TEJ ZIEMI" -  dziecięco - młodzieżowy zespołu perkusyjny PATAFLAFLA pod batutą Andrzeja Schneidera, zagra muzykę z filmów Science Fiction.

Zapowiada i opowiada Joanna Bronisławska aka Asi Mina.

W programie:
1. 20th Century Fox Fanfare - Alfred Newman
2. Bliskie spotkania III stopnia - John Williams
3. Gremlin's Rag - Jerry Goldsmith
4. Z archiwum X - Mark Snow
5. Marsz imperialny - John Williams 
6. Alpha - Vangelis (z płyty Albedo 0.39)
7. Mombasa - Hans Zimmer


ANDRZEJ SCHNEIDER
Jest muzykiem perkusistą i nauczycielem. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od 20 lat pracuje jako nauczyciel perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej w Chorzowie. Przez 19 lat pracował także jako perkusista w orkiestrze Gliwickiego Teatru Muzycznego (musicale: "Tarzan", "42nd Street", "High School Musical", "Footloose" czy "Rodzina Addamsów")
Obecnie zajmuje się także muzyczną edukacją muzyczną najmłodszych, grając koncerty gordonowskie.
Zespół perkusyjny PATAFLAFLA założył pod koniec 2018 roku. Repertuar dobiera wychodząc na przeciw oczekiwaniom młodzieży, która chce grać w szkole muzycznej nie tylko klasyczne utwory, ale także rozwijać się w zespołowej muzyce rozrywkowej. Część aranżacji filmowych tematów z filmów S-F powstała specjalnie na koncertu w ramach festiwalu Muzyka - Nauka KOSMOS.
Zespół perkusyjny PATAFLAFLA - geneza tej dźwięcznej nazwy zespołu wywodzi się od 27-mej amerykańskiej wprawki rudymentowej na werbel. Zespół powstał w październiku 2018 w Państwowej Szkole Muzycznej w Chorzowie, jako działalność dodatkowa uczniów klasy perkusji szkoły średniej - Julki, Zuzi, Pawła i Mikołaja. Tym razem zagrają w rozszerzonym składzie z  czwórką uczniów z klasy III. Pataflafla wykonuje muzykę zgodną z ich muzycznymi zainteresowaniami, czerpiąc pomysły ze znanych tematów klasycznych i filmowych, opracowując je na swoje, wybrane instrumentarium. Na koncertach prezentują bogactwo instrumentów perkusyjnych. 29.06 usłyszymy między innym tematy z filmu Archiwum X, Incepcja i Bliskie spotkania trzeciego stopnia.

Zespół PATAFLAFLA tworzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie: 
 

Julia Wieczorek
Zuzanna Kotasińska
Klara Bielówka
Julia Głowacz
Paweł Bugla
Szymon Koleszko
Jeremi Bronisławski
Bartosz Sobala
Jan Seger

oraz nauczyciel prowadzący zespół Andrzej Schneider


JOANNA BRONISŁAWSKA aka ASI MINA - artystka, muzyk, pedagożka,  performerka, aktywistka. Od 1994 roku związana z niezależnym kolektywem mik.musik.! Stanowi połowę duetu MOŁR DRAMMAZ. Od 25 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. W Katowicach tworzy MUZYKODROM stację lotów muzycznych - miejsce spotkań i pracy z dźwiękiem dla dzieci  oraz cykl dla rodzin Aukso4kids w Tychach. Wierzy, że muzyka jest pretekstem do spotkań, działań, refleksji i zmiany. Biega, rozmyśla, lubi ludzi.