Grupa panGenerator tworzy instalację dla Katowic

Laureaci Paszportu „Polityki”, znani z wyrafinowanych technicznie instalacji, grupa panGenerator stworzą w listopadzie dla Katowic dźwiękową instalację w ramach Katowice Street Art Urban Sound 2019

Audiowizualna i interaktywna instalacja powstanie w holu siedziby Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego. Stworzona specjalnie na festiwal praca grupy panGenerator będzie angażować widza, który stanie się zarówno odbiorcą, jak i twórcą instalacji. Jej głównym tworzywem będzie dźwięk, zgodnie z ideą tegorocznego festiwalu, eksplorującego temat dźwięku w przestrzeni publicznej.

panGenerator to grupa zajmująca się projektowaniem i sztuką nowych mediów, założona w 2010 przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego. Projekty tworzone w ramach grupy integrują nowoczesne media cyfrowe z niebanalnymi formami przestrzennymi i angażującą interakcją, łącząc ze sobą światy bitów i atomów. Prace panGeneratora prezentowane były na całym świecie, m.in.: w Melbourne, Pekinie, Atlancie, Tel Awiwie, Barcelonie, Wiedniu, na najważniejszych festiwalach designu i sztuki, takich jak Ars Electronica, SXSW,  Milan Design Week, Dutch Desing Week, Warszawska Jesień, WRO Media Art Biennale, Łódź Design i wiele innych.

W 2019 roku grupa otrzymała prestiżowy Paszport „Polityki” w kategorii Kultura Cyfrowa. Oprócz działań o charakterze artystycznym i komercyjnym, grupa zaangażowana jest również w działania edukacyjne i promocję sztuki nowych mediów w Polsce - poza licznymi warsztatami, członkowie grupy prowadzą zajęcia na podyplomowych studiach Creative Coding na School of Form.