Rozwojowa kreska

Cykl rozwojowych warsztatów dla dzieci od 5 do 12 roku życia

Daj dziecku kredkę, a nie zawaha się jej użyć! Tę „prawdę” potwierdzi każdy, komu maluch pomalował ściany… Warto tę dziecięcą pasję rysowania wykorzystać i pokazać naszym pociechom, że używając kartki i kredki mogą nie tylko stworzyć „dzieła” ale i poznać siebie - dowiedzieć się czegoś więcej o samym sobie, swoich emocjach, relacjach z innymi i szeroko pojętym otoczeniem. „Rozwojowa kreska” Ewy Baranowskiej-Jojko w prosty i bezpieczny sposób uczy dzieci poprzez sztukę wyrażać siebie, swoje uczucia i emocje tak kluczowe dla rozwoju nas wszystkich (nie tylko dzieci).
Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 roku życia i dostosowane do ich możliwości.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Sali Muzykodromu (na pierwszym piętrze Katowice Miasto Ogrodów) w soboty o godz. 10.

 

Najbliższe zajęcia:  9 listopada 2019, godz. 10

Zapisy i informacje: ewa.baranowska-jojko@miasto-ogrodow.eu

Kosz: 5 zł (płatne w Punkcie Kontaktowym, parter budynku)

Temat spotkania: Jakie są moje wartości?


Kierowanie się wartościami przez dzieci jest bardzo ważnym elementem ich życia. To rodzaj kompasu który wyznacza odpowiedni kierunek działań. Który także obok zainteresowań i przyjemności, jakie dzieci czerpią z różnych działań buduje w nich motywację wewnętrzną. Warsztat pozwoli dzieciom odkryć, co dla nich ważne w tym momencie i co ma dla nich sens, dzięki czemu mogą płynąć dalej.
 

 

Ewa Baranowska-Jojko - ukończyła studia pedagogiczne oraz podyplomowe z zakresu sztuki i arteterapii. Coach ICF. Jako ekspert zewnętrzny chętnie dzieli się wiedzą z arteterapii przez sztuki wizualne oraz wykorzystaniem jej elementów w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla nauczycieli. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Ubiegłoroczna laureatka zwycięskiej akcji konkursowej Projekt dla dzieci — prosta składana książeczka do poznania samego siebie w ramach projektu edukacyjno- artystycznego DO SZTUKI GOTOWI START! BWA w Katowicach. Autorka książek — Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii oraz Rozwojowe wzgórze. Program rozwoju osobistego dla dzieci z elementami arteterapii — Wydawnictwa Harmonia. Na swojej ścieżce zawodowej uczyła się od wielu specjalistów pracujących z dziećmi i osobami dorosłymi, za co jest im ogromnie wdzięczna. Nadal podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach dla specjalistów jak również sama chętnie współpracuje z uczelniami wyższymi, instytucjami, stowarzyszeniami, fundacjami i innymi, którym bliska jest poprawa, jakości życia uczestników zajęć. Lubi to, co robi i czuje w tym sens.