Szlak Śląskiego Bluesa 2020

Wracamy do korzeni!

UWAGA! Zgodnie nowymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z epidemią koronawirusa  informujemy, że koncert SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA 2020 zostaje PRZENIESIONY do sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice)
Dzień i godzina pozostają bez zmian. 

Wszystkie bilety zachowują ważność!

Kiedy: 7-11 października 2020

 

W ciężkich dla muzyki czasach pandemii koronawirusa, Szlak Śląskiego Bluesa się nie zatrzymuje i jak co roku przypomni najważniejsze utwory w historii śląskiej muzyki rozrywkowej.

W tym roku w zupełnie nowej formule, Szlak Śląskiego Bluesa przywróci klimat lat 70 i 80 ubiegłego wieku i wróci do małych, klubowych koncertów w działających lokalach, ale i w miejscu absolutnie kultowym na osi czasu śląskiej muzyki.

Rok 2020 przyniesie aż 5 koncertów, jeden absolutny debiut i jeden historyczny powrót na scenę pewnego królewskiego katowickiego klubu.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 7 października w katowickim klubie KATOFONIA (ul. Mielęckiego 6) występem grupy Maciej Lipina & Ścigani- w 2020 roku grupa się reaktywowała po kilku latach przerwy i specjalnie dla fanów Szlaku Śląskiego Bluesa przypomni wszystkie swoje najważniejsze utwory.

Kolejny dzień (8 października) będzie ogromną gratką dla fanów Ryśka Riedla, historii muzyki
i muzycznych ciekawostek. Po raz pierwszy od końca lat 70 ubiegłego wieku, na pl. Wolności 12a, a więc w słynnym klubie PULS zabrzmi jam session do rana! Specjalny koncert, tylko i wyłącznie transmitowany na kanałach Szlaku Śląskiego Bluesa w mediach społecznościowych wykona Sebastian Riedel, Michał Kielak i przyjaciele oraz Roman Pazur Wojciechowski. Koncert ten jest efektem współpracy Szlaku Śląskiego Bluesa wraz z festiwalem Śląskie Brzmienie organizowanym przez wybitnego muzyka- Leszka Windera.

W piątek 9 października zapraszamy wszystkich ponownie do katowickiej Katofonii, gdzie wystąpi zabrzańska grupa Highway.

Czym byłby jednak Szlak Śląskiego Bluesa, bez koncertu galowego szlakowej orkiestry dowodzonej przez Jana Gałacha? Jak co roku, najważniejsze śląskie utwory zarówno bluesowe, jak i rockowe czy popowe przypomni Jan Gałach z liczną grupą przyjaciół już 10 października w pięknej sali Pałacu Młodzieży w Katowicach. Jak co roku pojawi się również gość niespodzianka, którego tożsamość poznamy dopiero w chwili jego wyjścia na scenę.

Ale to nie koniec szlakowych emocji w 2020 roku. Finałem tegorocznej edycji będzie absolutny debiut nowego projektu Jana Gałacha we współpracy z zaproszonym specjalnie na tę okazję Janem Błędowskim- legendarnym skrzypkiem grupy KRZAK. Panowie przygotowali projekt pod nazwą BŁĘDOWSKI/GAŁACH SUPERSESSIONS gdzie po raz pierwszy wykonają utwory grupy Krzak
i Jana Gałacha na dwie pary skrzypiec. Koncert ten odbędzie się w niedzielę 11 października
w kultowej, chorzowskiej Leśniczówce.

 

Wstęp na koncerty klubowe jest wolny, koncert w klubie PULS odbędzie się bez udziału publiczności, a bilety na koncert galowy Szlaku Śląskiego Bluesa w cenie 30 zł dostępne TUTAJ oraz TUTAJ

 

Program festiwalu SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA 2020:

 

7 października 2020, godz. 19
Katofonia 
MACIEJ LIPINA & ŚCIGANI

 

8 października 2020, godz. 19
Puls
ŚLĄSKIE BRZMIENIE: Sebastian Riedel, Michał Kielak i przyjaciele, Roman Pazur Wojciechowski [koncert bez udziału publiczności, transmitowany na profilu facebook Szlaku Śląskiego Bluesa]

 

9 października 2020, godz. 19
Katofonia
HIGHWAY

 

10 października 2020, godz. 19
Katowice Miasto Ogrodów
SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA 2020 (bilety do kupienia TUTAJ i TUTAJ)

UWAGA! Zgodnie nowymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z epidemią koronawirusa  informujemy, że koncert SZLAK ŚLĄSKIEGO BLUESA 2020 zostaje PRZENIESIONY do sali koncertowej Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice). 
Dzień i godzina pozostają bez zmian. 
Wszystkie bilety zachowują ważność!

 

11 października 2020, godz. 19
Leśniczówka
BŁĘDOWSKI/GAŁACH SUPERSESSIONS

 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.

Więcej informacji na stronie facebook.com/szlakbluesa