Zbieramy historie – łączymy dziedzictwo

Zbieramy historie – łączymy dziedzictwo

Warsztaty z archiwistyki społecznej

Kiedy: 27 lub 28 maja 2024 roku w godzinach od 10.00 do 14.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów

Nabór zakończony

„Zbieramy historie – łączymy dziedzictwo” to tytuł warsztatów z archiwistyki społecznej, na które zapraszamy 27 i 28 maja do Miasta Ogrodów.

Dwa bezpłatne warsztaty, które przeznaczone są dla przedstawicieli i przedstawicielek instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, organizujemy we współpracy z Centrum Archiwistyki Społecznej!


Prowadząca:
Adriana Kapała – historyczka i archiwistka. Koordynatorka edukacji i historii mówionej w Centrum Archiwistyki Społecznej Prowadzi webinaria, szkolenia, koordynuje spotkania w instytucjach kultury, które są zainteresowane rozpoczęciem tworzenia/ wspierania archiwów
społecznych. Wcześniej pracowała w Fundacji Ośrodka KARTA, gdzie m.in. koordynowała projekty historii mówionej. Od roku 2022 pełni funkcję wiceprezeski Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. W ramach studiów w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych przygotowuje rozprawę doktorską dot. historii mówionej w archiwach społecznych.

 

Działanie realizowane w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.


Kontakt: biuro@katowicegzm2029.eu
www.katowicegzm2029.eu [link otworzy się w nowym oknie]
 

Powrót