Dziwny pejzaż i nieruchome manekiny
Dziwny pejzaż i nieruchome manekiny

Dziwny pejzaż i nieruchome manekiny

Lato w mieście z Future Artist

Warsztaty twórcze

Kiedy: 23 - 28 lipca 2018 oraz 6 - 10 sierpnia 2018, godz. 10 - 12
Gdzie: Pokój Sztuki Dziecka, (sala 411, Katowice Miasto Ogrodów)

Wernisaż wystawy:
Kiedy: 12 sierpnia po Grządce Teatralnej 20. Letniego Ogrodu Teatralnego Teatru Korez
Wystawa potrwa do 30 września 2018
Gdzie: Ściana Sztuki Dziecka, Katowice Miasto Ogrodów (parter budynku) 

Idea, koordynacja i współprowadzenie zajęć: Ewa Kokot
Współpraca artystyczna: Irena Imańska i Anastazja Hadyna


Udział bezpłatny. Obowiązuje kolejność zapisów:
Ewa Kokot tel. 609687401.
Warsztaty przewidziano dla grup zorganizowanych, ale w miarę dostępności miejsc istnieje możliwość zapisów indywidualnych.

Jak co roku Future Artist letnie warsztaty dedykuje młodym mieszkańcom regionu (dzieciom, młodzieży). Formuła zajęć opiera się na zapoznaniu uczestników z wybitnymi postaciami sztuki polskiej i ich dorobkiem artystycznym oraz warsztatem. Tym razem odniesiemy się do twórczości Kazimierza Mikulskiego z okazji 100-lecia urodzin artysty, które przypadały dokładnie na rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokażemy konsekwencję, z jaką malarz eksploatował określoną poetykę swojej twórczości niezależnie od biegu historii. Jak sztuka warunkowała przestrzeń wartości w całym jego doświadczeniu życiowym. Pragniemy również odwołać się do konsekwencji w sztuce, jako nośnika wartości. W nawiązaniu do działań Kazimierza Mikulskiego będziemy realizować Pracownię Malarstwa i Pracownię Działań Eksperymentalnych. Wprowadzimy dzieci i młodzież w symbolikę sztuki oraz dokonań scenograficznych artysty.

Efektem działań będzie pokaz instalacji wielkoformatowej wykonanej przez wszystkich uczestników warsztatów w Galerii Ściana Sztuki Dziecka i wernisaż dnia 12 sierpnia dla mieszkańców Śląska w kooperatywie z Teatrem Korez. W trakcie wernisażu odbędzie się akcja artystyczna. 

Powrót