26 - 30.04.2022
11 Katowice JazzArt Festival
We are all here

11. KJAF 2022 - II dzień

11. Katowice JazzArt Festival, 26 — 30.04.2022

We are all here — Ella Fitzgerald

28 kwietnia 2022 (czwartek)

Wacław Zimpel & Alex Freiheit „Progrom” [PL]

Kiedy: godz. 19.00

Gdzie: Drzwi Zwane Koniem

Siksa forever? Tak nam obiecywano i na szczęście Siksa istnieje nadal, ale obok narodziła się i Alex Freiheit - drugie alter ego tej wokalistki i performerki. Razem z Wacławem Zimplem – kolejnym fenomenem polskiej sceny improwizowanej – stworzyła 75 minutowy poemat muzyczny „PROGROM”. Zaprezentowany został po raz pierwszy na City of Asylum w Pittsburghu w ramach Jazz Poetry Month. To wyjątkowe widowisko odbyło się i zostało zarejestrowane w opuszczonym basenie z czasów komunizmu. Na JazzArt Festivalu „PROGROM” będzie prezentowany w specjalnie przygotowanej, podwójnej (!) przestrzeni podkreślającej uczucie izolacji.

Alex Freiheit ― teksty piosenek, wokal
Wacław Zimpel ― muzyka, klarnet altowy, elektronika

 

Suzanne Trio [FR]

Kiedy: godz. 21.00

Gdzie: Jazz Club Hipnoza

Są młodzi, dopiero co dostali się do finału Jazz Migration #7 i wydali znakomitą epkę „Berthe”. Trio tworzą instrument dęty: klarnet basowy, instrument smyczkowy - altówka (Hélène Duret, Maëlle Desbrosses), gitara Pierre’a Tereygola oraz ich wokale. Grają akustyczny jazz bez efektów specjalnych i bez kompleksów. W ich muzyce niczym w lustrze przegląda się historia muzyki: wielkie nazwiska, estetyki, gatunki. Sporo tu impresji, dyskretnej ironii a przede wszystkim wielkiej radości grania. Uzależniający jazz.

Hélène Duret ― klarnet basowy/wokal
Pierre Tereygeol ― gitara/wokal
Maëlle Desbrosses ― altówka/wokal

 

Bilety na pojedynczy koncert w cenie: 20 zł (50% zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca) dostępne na interticket.pl (Alex & Wacław / Suzanne Trio) i kupbilecik.pl (Alex & Wacław / Suzanne Trio).

Karnety w cenie: 120 zł (50% zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca). Liczba karnetów ograniczona. Karnety dostępne na interticket.pl.

Bilety/ karnety dostępne również w kasie Miasta Ogrodów (czynna: pn. ― pt. godz. 10.00 – 17.00)

Rezerwacje: 32 609 03 32, bilety@miasto-ogrodow.eu