Infografika: kolorowe tło, Akademia Doświadczenia

Akademia Doświadczenia

Akademia Doświadczenia to miejsce międzypokoleniowych spotkań, wymiany doświadczeń, wiedzy, pasji i wigoru.

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy – Dominika Lange nr tel. 798 541 190, dominika.lange[at]miasto-ogrodow.eu

Warsztaty o różnorodnej tematyce, budujące pomost, łączący dwa, pozornie odległe, światy. Akademia Doświadczenia urzeczywistnia współpracę międzypokoleniową . Daje możliwość bycia zarówno uczniem, jak i nauczycielem. To miejsce gdzie można nawiązać znajomości, rozwijać umiejętności oraz zdobywać wiedzę, również o sobie samym. 

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Zajęcia dla osób kochających rośliny i kwiaty, zainteresowanych sztuką artystycznego ich układania, tworzeniem dekoracji kwiatowych i innych dzieł artystycznych z wykorzystaniem roślin i kwiatów. W czasie spotkań nie tylko poznacie najnowsze trendy i techniki stosowane we florystyce, ale i pod okiem profesjonalnej prowadzącej, stworzycie własne kompozycje. Oczywiście, będziecie mogli je zabrać ze sobą do domu. Zapewniamy miłą formę relaksu, w doskonałym towarzystwie. 

Prowadząca: Maria Kabelis – florystka z wieloletnim doświadczeniem
Zajęcia w godz. 16.30 – 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów
Harmonogram i tematyka spotkań w 2022 roku
8 lutego – Kopertowy flower box
5 kwietnia – Dekoracja wielkanocna 
7 czerwca – Bukiet na kryzie
23 sierpnia – Zatrzymaj lato
4 października – Kompozycja na stół 
13 grudnia – Wieniec świąteczn

 

JOGILATES

Jogilates zajęcia łączące elementy jogi i pilatesu, które zarazem wpływają pozytywnie na nasz stan psychiczny i wzmacniają siły mięśniowe. Cotygodniowe zapewnią systematyczną pracę nad własnym ciałem i umysłem. Pomogą popracować nad utrzymaniem ciała w dobrej kondycji oraz nad naszymi umiejętnościami wyciszania się. 

Prowadząca: Patrycja Janik – pasjonatka zdrowego stylu życia, bez zbędnych ograniczeń, z głową na karku. Nauczycielka pilates, od wielu lat praktykuje również jogę. W swojej praktyce łączy wszystkie zdobyte techniki, tworząc trening dopasowany do tego, czego na ten moment potrzebuje nasze ciało.

Zajęcia w godz. 16.30 – 17.30
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów
Harmonogram spotkań w 2022 r.: środy, od 2 marca do 14 grudnia.

 

WARSZTATY ZDROWOTNE

Podczas tych spotkań będziecie mogli zapoznać się między innymi ergonomią ruchu, tzn. poznacie jak wzmocnić ciało, jak wyeliminować ból, jak prawidłowo siedzieć i nawet leżeć. Od strony teoretycznej i praktycznej dowiecie się jak mieć zdrowy kręgosłup, serce i stopy.

Prowadząca: Agnieszka Stroch-Uczciwek – fizjoterapeutka z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła Wydział Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na co dzień zajmuję się usprawnianiem pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłupa i stawów obwodowych, a także ze schorzeniami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz kardiologicznymi. Strona autorska>>.

Zajęcia w godz. 16.30 – 17.30
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów
Harmonogram spotkań w 2022 roku: 10 lutego, 24 marca, 7 kwietnia, 19 maja, 9 czerwca, 7 lipca, 25 sierpnia, 8 września, 6 października, 17 listopada, 8 grudnia

 

WARSZTATY MODOWE

Spotkania dla każdego seniora, który chce dowiedzieć się jak wyglądać dobrze, jak dobrać dodatki, jakie kolory pasują do karnacji, jakie panują trendy i jak bawić się modą. Nauczymy się jak dobrać stylizację do sylwetki. 

Prowadząca: Żaneta Manikowska - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Specjalizuje się w pracy nad formą, proporcją i konstrukcją ubioru. Twórczyni marki modowej ZAMANI. Więcej>> 

Zajęcia w godz. 16.30 – 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów
Harmonogram spotkań w 2022 roku: 10 marca, 21 kwietnia, 5 maja, 30 czerwca, 21 lipca, 11 sierpnia, 22 września, 20 października, 24 listopada, 1 grudnia