rysunek konia anatomiczny

Czarny Koń Animacji 2023

Ars Independent powraca w grudniu z konkursem Czarny Koń Animacji!

Kiedy: 9 grudnia 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów, sala 211

Bilety: 16 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie] oraz przed wydarzeniem (w miarę dostępności miejsc).

Bilet obejmuje pokaz 2 setów animacji (po ok. 1 godz. każdy) z krótką przerwą pomiędzy oraz ogłoszeniem wyników po seansie.

Dostępność: Filmy pokazane zostaną z napisami rozszerzonymi. Do wejścia głównego do budynku (od strony pl. Sejmu Śląskiego 2) prowadzą krótkie schody. Dla osób poruszających się na wózku dostępne jest wejście od strony ul. Sienkiewicza 28. To wejście boczne, po prawej stronie budynku. Jest tam brama i dzwonek. Nie ma schodów. Aby otworzyć bramę, trzeba wcisnąć dzwonek. Po chwili przyjdzie pracownik instytucji i wpuści Cię do środka. Wejście prowadzi prosto do windy.

W konkursie zobaczymy krótkometrażowe filmy animowane z lat 2021-2023. Do konkursu zgłoszono zawrotne 1133 produkcji z całego świata, spośród których grono selekcjonerów wytypowało ponad 20 nominowanych, które zobaczymy w Katowicach. 

Reżyserzy i reżyserki powalczą o tytuł Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 €. O zwycięstwie zadecyduje publiczność w wyniku głosowania po seansie.

 


ktw gzm 2029

 

 

Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2029

 

 

 


Główny partner medialny: Czwórka Polskie Radio

Patronat medialny: Fundacja Kulmniacja, Śląska Opinia, Mediakrytyk

Partner: Klub filmowy Ambasada