Infografika:
Dzielnica Brzmi Dobrze
#5
2022
loga: katowice / katowice mm unesco / katowice miasto ogrodów

Dzielnica Brzmi Dobrze 2022

V edycja konkursu dla młodych, początkujących zespołów muzycznych z Katowic. 


Pandemia odchodzi, miejmy nadzieję, że bezpowrotnie, czas wrócić do muzyki. Po raz piąty ruszamy z projektem Dzielnica Brzmi Dobrze, który skierowany jest do tych, którzy chcą być słyszani - młodych i początkujących zespołów muzycznych związanych z Katowicami. 

Program mający na celu wsparcie i wypromowanie młodych muzyków uruchomiony został w kwietniu w 2016 roku w formie przesłuchania/konkursu przed profesjonalnym, niezależnym jury. 

Laureaci poprzednich edycji to dziś rozpoznawalne już marki w świecie muzycznym: Aiselis, Bukowicz, The Cornwall, Erith, Fonogon, Fuck The People, Hengelo, Kolory, Lód 9, Max Bravura, MOLE, NOTTOOEASY, OMAYU, Parnas Brass Band, The Party Is Over, Studio Sztama, Szklane Oczy, Zośka, Żyjoki.

Podobnie jak w poprzednich latach wyłonieni w finale konkursu zwycięzcy zostaną objęci dwuletnim patronatem Katowic - Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Muzyki, co wiązało się będzie z szeregiem działań o charakterze wsparcia technicznego i promocyjnego
· nieograniczony, całodobowy i bezpłatny dostęp do w pełni wyposażonej sali prób i projektowego studia nagrań z osobnym live-roomem 
· warsztaty z miksu/masteringu, wokalne, budowania wizerunku, produkcji komputerowej i inne
· sesje nagraniowe, sesji zdjęciowe, wideosesje
· projekty identyfikacji wizualnej przy współpracy z katowicką ASP
· organizacja koncertów
· wsparcie merytoryczne i techniczne

Laureaci mogą również liczyć na szeroką akcję promocyjną w kraju i za granicą. Nie tylko w organizowanych przez Miasto Katowice wydarzeniach: Kocham Katowice, JazzArt Festival, Ars Independent Festival, Mix The City, Katowice dla Aleppo czy UCCN Annual Meeting. „Nasze” zespoły występowały również w Lublinie, Sopocie, Pszczynie, Krakowie, a także m.in w Leeuwarden, Ostrawie, Opawie, Saint Ethienne czy Hannoverze, z regularnymi koncertami, ale również ze specjalnie przygotowanymi projektami, takimi jak: WHERE THE SOUL IS czy KATOLUB ORCHESTRA.

Kontakt: dbd[at]miasto-ogrodow.eu