FMF The Music of Patrick Doyle 29.05.2023

The Music of Patrick Doyle

Jeden z najbardziej rozchwytywanych kompozytorów świata przyjeżdża do NOSPR, by świętować 70. urodziny!

Kiedy: 29 maja 2023 (poniedziałek), godz. 19.00

Gdzie: Sala koncertowa NOSPR

Bilety w cenach 60-150 zł dostępne na nospr.org.pl [link otworzy się w nowym oknie] 20% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca.

Kochamy go za muzykę do komedii (Dziennik Bridget Jones), thrillerów (Donnie Brasco), filmów fantastycznych (Harry Potter i Czara Ognia), jak i adaptacji brytyjskiej klasyki (Hamlet, Rozważna i romantyczna, Gosford Park). 

Jego niezwykły talent zaowocował współpracą z kilkoma najznamienitszymi reżyserami o światowej renomie, wśród których należy przede wszystkim wymienić Regisa Wargniera, Briana De Palmy, Alfonso Cuarỏna, Anga Lee, Chena Kaige, Mike’a Newella oraz Roberta Altmana. 
Patrick Doyle był dwukrotnie nominowany do Oscara, Złotego Globu i Cezara, a w roku 1989 za Henryka V otrzymał Nagrodę Ivora Novello za najlepszy temat filmowy. Został także uhonorowany przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w Szkocji (BAFTA Scotland) nagrodą za całokształt twórczości.

Podczas poniedziałkowego wieczoru usłyszymy to za co najbardziej kochamy słynnego kompozytora. Nie zabraknie takich utworów jak „Donnie & Lefty” z Donnie Brasco, „La Valse de l'Amour” z Kopciuszka, „My Thoughts Be Bloody” z Hamleta, suity z Dziennika Birdget Jones, „Weep You No More Sad Fountains” z Rozważnej i Romantycznej czy Hymnu Hogwartu z filmu o przygodach Harry’ego Pottera.

Współorganizatorem koncertu The Music of Patrick Doyle są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO.

Koncert w ramach katowickiej odsłony Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Pełen program koncertów dostępny na http://fmf.fm [link otworzy się w nowym oknie]