Zdjęcie koncertu w sali koncertowej Miasta Ogrodów

Wydarzenia

Koncerty, spektakle, kabarety i inne wydarzenia organizowane w przestrzeniach Katowice Miasto Ogrodów przez podmioty zewnętrzne.

Uwaga! Organizatorem poniższych wydarzeń nie jest Katowice Miasto Ogrodów. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z organizatorem wydarzenia (informacja/kontakt znajduje się pod każdym z wydarzeń).


Prime Orchestra ROCK SYMPHO SHOW

Kiedy: 30 września 2022, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety dostępne na Eventim.pl – TUTAJ

Ten zespół już w wielu krajach wywołał furorę! W Polsce, Niemczech, Estonii, Łotwie, Finlandii „Prime Orchestra” stał się prawdziwym odkryciem! To żywy, kolorowy, energetyzujący program muzyczny, który daje nowe życie znanym i lubianym przez wszystkie światowe hity muzyki rockowej i popowej, dzięki oryginalnej interpretacji symfonicznej. To całe morze uczuć i emocji, od łatwej nostalgii po burzliwą rozkosz! Już wkrótce, czeka na Ciebie niezapomniane wydarzenie muzyczne, w wykonaniu założyciela gatunku sympho show, nowoczesnej orkiestry crossover Prime Orchestra z Charkowa na Ukrainie. Na tym niesamowitym festiwalu muzyki doświadczysz najbardziej żywych emocji i niezapomnianych przeżyć! Bądź na bieżąco, śledź nasze działania i realizacje, polub nas! Wspieraj utalentowany zespół z Ukrainy!

Więcej informacji: INSTAGRAM / FACEBOOK / YOUTUBE

Organizator: „Owacja” Sp. z o.o, (Warszawa (02-663), ul. Domaniewska 17/19/133), ngb.promouter[at]gmail.com


JOGA KUNDALINI I JOGA NIDRA: warsztat dla uwolnienia od stresu, głęboka relaksacja

Kiedy: 9 października, godz. 10.00 – 15.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala baletowa

Dni uciekają jeden za drugim, czujesz, że stres Cię zjada, że musisz zwolnić, ale ciągle wydaje Ci się, że to jeszcze nie jest ten czas? A może by tak dla odmiany przytulić się do siebie? I pozostać w tej bliskości. To jest najlepszy moment, by po tych wszystkich latach Twojego pobytu tutaj na Ziemi odpocząć w ciszy swojego umysłu i serca, tak po prostu. Mam dobrą wiadomość dla Ciebie: potrafisz być łagodna/y dla siebie w najzwyklejszy sposób, który doskonale znasz i który jest w Twoim zasięgu w każdej chwili. Intencją warsztatu jest zaproszenie uczestników do doświadczania oraz przybliżenie wiedzy praktycznej i teoretycznej dotyczącej świadomości ciała i świadomości oddechu. Będziemy praktykować kryję (zestaw kryzysowy, Crisis Kit ) w celu uwolnienia się od stresu, usunięcia napięcia i bólu w ciele. Nauczymy się technik pranayamy oraz balansującej medytacji. Zakończymy doświadczeniem łagodnej i zarazem głębokiej, regenerującej relaksacji podczas Jogi Nidry. Kundalini Joga według przekazu Yogi Bhajana jest techniką rozwoju świadomości prowadzącej do przebudzenia prawdziwej natury/tożsamości. Jest to nauka, która bazuje na wiedzy należącej do całej ludzkości oraz na Twoim własnym doświadczeniu. Obejmuje ona wszystkie elementy: ćwiczenia fizyczne, medytacje, śpiew mantr i techniki oddechowe. Dzięki tej praktyce zyskujesz silny system odpornościowy, żywotne gruczoły, mocny system nerwowy, dobre krążenie oraz świadomość swoich emocji i wzorców zachowań. Gdy cieszysz się zdrowiem fizycznym, możesz świadomie zająć się wyciszaniem umysłu przez medytacje. Joga Nidra, nazywana powszechnie jogą relaksacyjną, jest praktyką stanu psychicznego snu (nidra w sanskrycie oznacza sen), szczególnie głęboką formą relaksacji. Rozluźniamy ciało, uwalniamy umysł od stresu i udajemy się w podróż do samego siebie. Pozwala ona uspokoić nasz rozbiegany umysł, zrelaksować ciało, zwrócić się do wewnątrz, skontaktować się z naszą podświadomością, by ją oczyszczać.

Aby skorzystać z warsztatu możesz, ale nie musisz mieć wcześniejszych doświadczeń z jogą, wystarczy otwartość Twojego umysłu i chęć doświadczania.

Co zabrać: SIEBIE, strój do jogi, matę i kocyk do okrycia ciała, ulubioną poduszkę, wodę do picia.

Co zostawić: pracę, sprawy domowe, dzieci, mężów, żony, partnerów, przewidywania, uporczywe myśli, plany i oczekiwania

ZAPISY/Prowadzenie/Pytania: Agnieszka AdiShaktiKaur agnieszka_lugierska 1@tlen.pl, tel. 601591113

Inwestycja/Podarowanie: 1 osoba 200 zł / osoba; 180 zł / rodzina (pary, przyjaciele) lub przedpłata
Gwarancja rezerwacji miejsca to przedpłata 50% (reszta opłaty na miejscu). 

Organizator: Joga Ośrodek Praktyki Kundalini Jogi „Matecznik” Tuczno, jogawmateczniku.pl


 

Narodowa Perła Gruzji 

Kiedy: 16 października 2022, godz. 17.00
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino. Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry. To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

Zamówienia zbiorowe: tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl

Bilety: od 125 zł dostępne na Kupbilecik.pl - TUTAJ

Organizator: Agencja Brussa, tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl


Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie

Kiedy: 27 października 2022, godz. 19.30 – wejście, godz. 20.00 – koncert
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

W roku 2022 na kolejne koncerty powróci do Polski wyjątkowy projekt – pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi SCREAM INC. jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna ‘Orion’. Na koncertach usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie “Metallica S&M”. To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu! 

Scream Inc. istnieją od 2008 r i osiągnęli wielki sukces, stając się najbardziej znaczącym tribute-band’em z Europy Środkowej. Świadczą o tym choćby wyprzedane koncerty wszędzie gdzie grają. Ich kanał na portalu Youtube jest wysoce oceniany i oglądany w Stanach Zjednoczonych i Europie głównie ze względu na wysoką jakość produkcji. Są też pierwszym i jedynym tribute-band’em który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M. Jeden z najbardziej udanych występów zespołu odbył się 17 kwietnia 2016 w „Moskwa Kremlin Palace”, gdzie na widowni zasiadło ponad 6.000 osób! Ten show stał się największym w historii koncertem-hołdem dla Metalliki. Nie przegapcie okazji, aby zobaczyć na żywo najlepszy tribute band Metalliki!

Oficjalne video>> 
Kanał YouTube>> 
Strona internetowa>>  

Bilety w cenie od 110 zł dostępne w sieciach Eventim, Ticketmaster, Ebilet, Kupbilecik.
Organizatorem trasy jest Piosenka Plus oraz FANTOM MEDIA – kontakt: Iza Kapuściarz, 606 733 729, iza@fantommedia.pl


Narodowy Balet Gruzji SUKHISHVILI

Kiedy: 28 października 2022, godz. 19.30

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety dostępne na Eventim.pl – TUTAJ

Ich występ obejrzało ponad 90 mln widzów. Każdego roku czekają na nich w różnych krajach świata. Nazywa się ich HURAGANEM NA SCENIE, DUCHEM WIDOWISKA, UNIKALNYM FENOMENEM, ÓSMYM CUDEM ŚWIATA! TAK POTRAFIĄ TYLKO ONI! Poczuj moc pozytywnych emocji! Podaruj RADOŚĆ! 100 tancerzy i 2500 kostiumów. Niesamowita orkiestra i unikatowe instrumenty muzyczne. Oni mają wpływ na światową modę, o nich kręcą filmy i piszą książki. ICH TANIEC RZUCA WYZWANIE PRAWOM GRAWITACJI! TO ŚWIĘTO zapamiętasz na ZAWSZE! [Materiały organizatora]

Organizator: „Owacja” Sp. z o.o, (Warszawa (02-663), ul. Domaniewska 17/19/133), ngb.promouter[at]gmail.com


 

Koncert Kasi Kowalskiej

Kiedy: 7 listopada 2022 (nowy termin), godz. 19.00 

Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Państwa bilety zachowują ważność dla nowego terminu wydarzenia – nie ma potrzeby ich wymiany. W przypadku dodatkowych pytań prosimy pisać na adres: rezerwacje@adria-art.pl, w treści podając numer rezerwacji. Przepraszamy za powstałe niedogodności. 

Organizator: Adria Art sp z o.o. sp. k. (ul. ks. Piotra Skargi 13, 85-018 Bydgoszcz), adria-art.pl


QUEEN SYMFONICZNIE powraca do KATOWIC

Kiedy: 13 listopada 2022, godz. 15.30 – wejście, godz. 16.00 – koncert
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na blisko 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się przeszło 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu „Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty Sebastiana Machalskiego wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak. Ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie – większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2019 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Śląskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Dotychczas na blisko 300 koncertach pojawiło się prawie 200000 widzów, a projekt wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś

Bilety w przedsprzedaży od 119 zł dostępne w sieciach Ticketmaster/Kupbilecik/Ebilet/Eventim 

Strona facebookowa projektu>> 

Organizator: FANTOM MEDIA – kontakt: Iza Kapuściarz, 606 733 729, iza@fantommedia.pl


10 Tenorów 

Kiedy: 26 listopada 2022, godz. 17.00
Gdzie: sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Potrafią wszystko (nic dziwnego - jest ich aż DZIESIĘCIU!): śpiewać piosenkę podczas deszczu, martwić się ostatnią niedzielą, czarować głosem pojedynczo i w grupie... Co więcej - dobierają sobie repertuar w taki sposób, że są w stanie wcielić się nie tylko we Franka Sinatrę z jego ciepłym barytonem, ale nawet w Edith Piaf, widzącą życie w różowych barwach. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych - wszystko po to, aby udowodnić na koniec, że „We Are The Champions”.

Zamówienia zbiorowe: tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl

Bilety: od 125 zł dostępne na Kupbilecik.pl - TUTAJ

Organizator: Agencja Brussa, tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl


Aleja Rocka Symfonicznie

Kiedy: 2 grudnia 2022, godz. 19.00 

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

ALEJA ROCKA – to wspaniałe międzynarodowe przedstawienie, które zgromadziło na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, solistów, chór i tancerzy z Ukrainy oraz polski zespół rockowy Żuki, który obchodzi swój jubileusz – 35 LAT RAZEM na scenie!!!

Oto muzyka – aleja największych rockowych przebojów – nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania.

Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance – unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzy się w oceanie muzyki.. Tak jak szybko zmieniają się światła na scenie, tak będą przed nami migotać, błyszczeć i rozświetlać się emocje, wrażenia, uczucia. Wszyscy widzowie staną się uczestnikami niesamowitego show z nowoczesnymi wizualnymi i świetlnymi efektami specjalnymi. A zatem start, odpalamy reflektory i włączamy mikrofony – czas na naładowanie energią!

Filmowa zapowiedź wydarzenia dostępna TUTAJ [YouTube]

Bilety dostępne TUTAJ
Zamówienia zbiorowe: tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl

Organizator: Agencja Brussa, tel. 609 866 861, zuzanna[at]agencjabrussa.pl

 


Kabaret SMILE - TU I TERAZ

Kiedy: 11 grudnia, godz. 17.00 

Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów

Program „Tu i Teraz” to wynik wielomiesięcznych obserwacji prowadzonych przez Kabaret Smile. Po wnikliwej analizie zebranego materiału z #obserwujemywas, powstał program ukazujący szeroki przekrój codziennych sytuacji z życia zarówno typowego „Seby”, jak również celebrytów z pierwszych stron gazet. Nowe perypetie w domu Bożenki i Merlina, wpływ nowych technologii i mediów społecznościowych na nasze życie, to tylko nieliczne tematy, które w zabawny sposób przedstawia w swoich skeczach Kabaret Smile. Nie zabraknie również uwielbianych przez widzów piosenek. #obserwujemywas nie kończy się tylko na stworzeniu programu, ale jest częścią każdego występu, dlatego widz ma szansę stać się „tu i teraz” bohaterem show, a nawet być jego współtwórcą! Sprawdź sam jak działa na Ciebie Kabaret Smile - bądź „Tu i teraz”!

Bilety: od 95 zł dostępne na kupbilecik.pl

Organizator: "LUX" JERZY GRAZDA, koncert[at]op.pl


NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK

Kiedy: 20 stycznia 2023 r. o godz. 20.00.

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety: sklep Muzyczny Riff (Katowice, ul. Krasińskiego 5) online dostępne TUTAJ

Bilety grupowe (powyżej 10 os.): grupynakoncert[at]gmail.com

Jedyny taki projekt na Świecie! NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK, gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, przepiękne głosy oraz projekcje multimedialne. To wszystko do zobaczenia już wkrótce podczas Noworocznego Koncertu Wiedeńskiego. To także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic! Niekwestionowana, najbardziej rozpoznawalna, jedyna na Świecie ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK TOMCZYK ART wykonująca wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady! Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco! Tradycją stały się już coroczne Noworoczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch- Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią Państwa olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Orkiestry Księżniczek Tomczyk Art wykonującej to niezwykłe widowisko. Przeniesiemy Państwa do bajkowego świata. Tutaj każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze melodie jak choćby "Wielka sława to żart", czy "Usta milczą dusza śpiewa". Noworoczny Koncert Wiedeński to przede wszystkim doskonała zabawa. Chcemy śpiewać i bawić się na scenie razem z Państwem! Nota informująca o koncercie i jego opis są pomysłem i własnością firmy Tomczyk Art. Zakaz kopiowania!

Organizator: TOMCZYK ART., tomczykjedrzej[at]gmail.com