dekoracyjna

„Imagine” / reżyseria: Krystian Lupa, Teatr Powszechny w Warszawie

Pokaz mistrzowski XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE

Kiedy: 26 listopada 2022, godz. 17.00 oraz 27 listopada 2022, godz. 17.00

Gdzie: Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego – Duża Scena (Rynek 10)

Bilety: 150 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca oraz z legitymacją studencką*) dostępne na Interticket.pl (TUTAJ) w Kasie KMO oraz w kasie Teatru Śląskiego w Katowicach (TUTAJ).

Czas trwania: 5,5 godziny (łącznie z przerwą 25 min po I akcie)

 

Artystyczna podróż do świata kontrkultury, czasów tożsamościowej i kulturowej rewolucji przełomu lat 60. i 70 XX wieku. Krystian Lupa, wychodząc od słów piosenki „Imagine” Johna Lennona, zadaje pytanie o żywotność utopii w świecie, w którym duchowość została skomercjalizowana lub upolityczniona, a wartości humanistyczne, prawa człowieka, równość i wolność jednostki uległy dewaluacji. Reżyser wraca do zjawiska psychologiczno-duchowego New Age oraz życia i twórczości Johna Lennona, który jako „nowy Chrystus” epoki hipisowskiej zaproponował wyobrażenie sobie świata bez wojen, państw i granic, bez nienawiści i własności, ale i bez religii. Czy wizje rodem z New Age brzmią dziś tylko naiwnie? Czy wiara w nieskończoną ewolucję człowieczeństwa i metafizykę to mrzonka, czy jednak odwieczna potrzeba ludzkości? Dlaczego w latach 70. pacyfistyczna idea tak szybko poniosła porażkę? Czy w czasie kryzysu zwiększa się szansa na przemianę duchową?

Reżyseria i scenografia: Krystian Lupa

Scenariusz: Krystian Lupa i kreacja zbiorowa aktorów

Muzyka: Bogumił Misala

Kostiumy: Piotr Skiba

Kierowniczka produkcji: Michalina Dement-Żemła/Karolina Pawłoś

Wideo: Joanna Kakitek, Natan Berkowicz

Asystent reżysera, współpraca dramaturgiczna: Dawid Kot

Asystent reżysera: Jan Kamiński 

Współpraca kostiumograficzna: Aleksandra Harasimowicz

Inspicjentka: Iza Stolarska

Obsada: Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Michał Czachor, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Michał Lacheta (Teatr Powszechny w Łodzi), Mateusz Łasowski, Karina Seweryn, Piotr Skiba (gościnnie), Ewa Skibińska, Julian Świeżewski, Marta Zięba (gościnnie – Teatr Studio w Warszawie).

Koprodukcja Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie oraz Teatru Powszechnego w Łodzi.

Premiera I: 23 kwietnia 2022 (Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi)

Premiera II: 7 maja 2022 (Teatr Powszechny w Warszawie – Duża Scena)

Spektakl realizowany w ramach projektu „Prospero. Extended Theater”, dzięki wsparciu z programu „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

Uwaga! Zniżka studencka – ilość miejsc ograniczona; bilety do nabycia wyłącznie w Kasie KMO. Nie prowadzimy rezerwacji dla grup. Bilety z Katowicką Kartą Mieszkańca na Pokaz Mistrzowski do zakupienia wyłącznie przez Interticket.pl oraz w Kasie KMO. Kasa KMO czynna: poniedziałek – piątek, godz. 10.00 – 17.00, 32 609 03 31/21, rezerwacje[at]miasto-ogrodow.eu, bilety[at]miasto-ogrodow.eu. 

 

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu (TUTAJ), m.in. w zakładce „Dla mediów”) oraz w mediach społecznościowych festiwalu: FB (@Interpretacje), Twitter, Instagram (@f_interpretacje).