Inwazja Sztukmistrzów 2019

Inwazja Sztukmistrzów 2019

Akrobaci, żonglerzy, tancerze ognia, iluzjoniści, artyści uliczni i wielu innych artystów

20 i 21 lipca, od godz. 12

Kiedy: 20 i 21 lipca, od godz. 12

Gdzie: Park Powstańców Śląskich w Katowicach

Wstęp wolny

Akrobaci, żonglerzy, tancerze ognia, iluzjoniści, artyści uliczni i inni artyści z kręgu tzw. nowego cyrku zamienią Park Powstańców Śląskich w plenerową arenę. Na kolejnej Inwazji Sztukmistrzów wystąpią m.in. znakomity niemiecki zespół akrobatów Omnivolant oraz goście z Finlandii, Belgi oraz kilku zakątków Polski.

 

Wystąpią:

SynergyART [PL]

Sisus Sirkus [FIN]

Cichy Teatr [PL]

Cirque Democratique de la Belgique [BE]

Omnivolant [DE]

Kacper Wydmański [PL]

oraz artyści Fundacji Sztukmistrze

 

Dodatkowo o godz. 20 zapraszamy do sali Katowice Miasto Ogrodów na placu Sejmu Śląskiego na „Gradient” ­­– premierowy pokaz spektaklu Fundacji Sztukmistrze. Oszałamiające połączenie akrobatyki, nowego teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej.

 

WSTĘP WOLNY

 

Inwazja organizowana jest we współpracy z lubelską Fundacją Sztukmistrze.

 

SynergyART [PL] – fireshow HIGH LIFE

Kolektyw artystów zajmujących się pokazami ognia, światła, akrobatyki i pirotechniki. „High Life” to multidyscyplinarny pokaz fireshow z pirotechnicznym finałem, łączący sztukę manipulacji ogniem i sztuki cyrkowe. Oprócz ognia na pokazie można zobaczyć popisy szczudlarzy
i akrobatykę powietrzną, a także całą gamę efektów specjalnych.

 

Sisus Sirkus [FIN] – pokaz akrobatyczny MOSH SPLIT

Mosh Split – pełen humoru spektakl akrobatyczno-cyrkowy zbudowany wokół konstrukcji kratownicowej (wysokiej na prawie 10 metrów) i samochodu kempingowego pełnego zaskakujących postaci  i nietuzinkowych pomysłów. Ich kostiumy wykonane są z… papieru toaletowego, a fryzurom nadaje się ostateczny kształt przy pomocy odkurzacza. Ten energiczny pokaz wymaga różnorodnych umiejętności cyrkowych, zarówno napowietrznych, jak
i naziemnych. Trapezy waszyngtońskie, moshing, taniec na skakankach, akrobatyka w parach, trapezy-huśtawki, szpagaty, energia grupy, humor i kobieca moc – z tego właśnie składa się Mosh Split.
Finlandzka kompania cyrkowa SISUS została założona przez w 2014 roku przez 5 kobiet, absolwentek szkoły cyrkowej w Lahti. Grane od 2016 roku Show Mosh Split cieszy się największą popularnością spośród pokazów grupy.

 

Cichy Teatr [PL] – TOBI SHOW

Tobi to ekscentryczny klaun. Tobi to szalony mag, który podróżuj po świecie na jednokołowym rowerze . Wszystko co ma dla swoich widzów mieści w swojej  czarodziejskiej walizce.  Żongluje piłkami, maczugami a nawet nożami. Potrafi też wyczarować z kapelusza magiczną kulę i za sprawą swych zdolności zobaczyć naszą przyszłość.

 

Cirque Democratique de la Belgique [BE] – Cie Pol & Freddy

Pokaz w wykonaniu trupy Pol & Freddy tj. Sander’a De Cuyper’a i  Brama Dobbelaere’a z gościnnym udziałem Gaba Bondeweli’a z trupy ShakeThat. Artyści znają się od 20 lat, a swój cyrk demokratyczny założyli w 2006 roku. W swoim demokratycznym cyrku łączą żonglerkę, akrobację i absurdalny humor.

 

Omnivolant [DE] – NAGETUSH

Znana nam z lat ubiegłych grupa akrobatyczna Omnivolant tym razem przyjedzie z zabytkowym kamperem, który na naszych oczach przeistoczy się w cyrk pachnący watą cukrową i kawą.

Tajemniczy tytuł „Nagetush” to bezpośrednie nawiązanie do obecnego na rynku w czasach NRD producenta nadwozi przyczep kempingowych.

 

Kacper Wydmański [PL] – INCREDIBLE EQUILIBRIUM

Kacper Wydymański – performer, Iluzjonista, żongler. Potrafi zachować równowagę w sytuacjach wprost niewiarygodnych. Balansuje z kijami golfowymi na głowie, trzyma w zębach nóż, a na nożu szklane kieliszki, strzela biczami nie bijąc nikogo… żongluje ogniowymi rekwizytami podczas balansowania na konstrukcji rolla-bolla i wiele więcej.