grafika w identyfikacji projektu jazzcamp for girls z dopiskiem TUTORZY 2023

Biogramy tutorów Jazzcamp for Girls Katowice 2023

Drugą edycję warsztatów jazzowych dla dziewczyn JazzCamp for Girls Katowice w styczniu 2023 roku poprowadzą: Ania Rybacka, Ola Rzepka, Artur Tuźnik i Patryk Zakrocki.

Ania Rybacka jest muzykiem, psycholożką, badaczką i mamą. Od jedenastu lat mieszka w Danii, gdzie pracuje w kilku projektach muzycznych oraz prowadzi terapię we własnej klinice w Kopenhadze. Ukończyła Rhythmic Music Conservatory oraz psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jako wokalistka Ania została nagrodzona na wielu konkursach, m.in. w Finlandii, Polsce i Turcji. Swój pierwszy album „Synaesthesia” wydała w 2014 roku jako część tria Sphere, w którym wokal jest jednym z instrumentów. Od 2015 roku pracuje zarówno nad tradycjami wokalnymi z całego świata, jak i spontaniczną, otwartą improwizacją z użyciem elektroniki. Nagrała dwa improwizowane albumy: „Havet” (2017) ze szwedzką wokalistką Lo Ersare oraz „Voice’n’Drums” (2018) z duńskim perkusistą Stefanem Pasborgiem. Najnowsze nagrania, na których można ją usłyszeć, to albumy z zespołem wokalnym GLAS i Tone of Voice Orchestra (2021/2022).


Ola Rzepka ― perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Ukończyła Akademię Muzyczną na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu specjalizując się w dziedzinie rytmiki. Otrzymała stypendium Rhytmic Music Conservatory w Kopenhadze w klasie fortepianu i perkusji. W 2011 roku założyła zespół Drekoty. Współpracowała m.in. z Alte Zachen, Pogodno, Vovoką, New People, The Complainer, Jimem Blackiem, Gerry Hemingwayem, z festiwalami Ars Cameralis, Opener, Woodstock, Męskie Granie, a także z polskimi teatrami: wrocławskim Capitolem, krakowskim Teatrem im J. Słowackiego. Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne, wykorzystując metodę deep listenig, elementy improwizacji, kompozycji, teatru instrumentalnego.


Artur Tuźnik to polski pianista, kompozytor, improwizator, solista od czternastu lat mieszkający w Kopenhadze, gdzie ukończył studia klasyczne na Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej. Od 2011 roku, od debiutu z „Licak/Tuznik Quintet” jest aktywny na europejskiej scenie muzyki jazzowej i improwizowanej. Kolejny materiał „Outbreak Quartet” wygrał Bielską Zadymkę Jazzową i został wydany przez wytwórnię Radia Katowice. Razem z Nilsem Davidsonem i Jakobem Høyerem zrealizował w Multikulti „Artur Tuznik Trio”, który został przez duńską Politikien umieszczony w top5 najlepszych albumów jazzowych w 2017 roku. Jego rozpoznawalny styl balansuje między impresjonizmem, improwizacją, klasyką, jazzem skandynawskim. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Maciejem Obarą, Moo Latte, Jeremy Peltem, Tonym Malaby.

 

Łukasz Marciniak (zastępstwo za Patryka Zakrockiego) - gitarzysta, kompozytor, improwizator. Współtworzy Brzoska Kolektyw, muzyczny eksperyment oparty o poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Aktualnie działa również w zespole trio_io grającym współczesną muzykę kameralną, EL topo - trio badającym zawiłość strun oraz czyneli, a także w Perforto - duecie strunowym na gitarę i fortepian preparowany. Autor muzyki do filmów i performansów. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji.