Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy 2021

Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy 2021

Katowicka Klinika Trąbki startuje od września!

To już drugi rok funkcjonowania Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego, projektu promującego grę na instrumentach dętych wśród katowiczan. Inicjatywa umożliwiać ma mieszkańcom kontakt z muzyką dętą niezależnie od wieku, płci, predyspozycji muzycznych czy posiadania instrumentu. Gramy dla przyjemności, bo też we wspólnym muzykowaniu poszukujemy przede wszystkim radości. KOUL realnie zmienia wizerunek orkiestr dętych w oczach dzieci i młodzieży udowadniając, że muzyka dęta może być atrakcyjna i na czasie. To idealne narzędzie do wspierania orkiestr w zapewnieniu im naturalnych kontynuatorów muzycznej spuścizny regionu. 

W ramach tegorocznych działań realizowane są regularne zajęcia gry na trąbkach i cajonach dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 48 im. J. Ligonia w Katowicach-Murckach oraz Zespołu Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach-Załężu
Prowadzenie: Jarosław Spałek, Krzysztof Nowakowski

Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy wspiera Katowicką Klinikę Trąbki!

 

KATOWICKA KLINIKA TRĄBKI
 
Jeśli zawsze podobał Ci się dźwięk trąbki, myślałeś jak fajnie byłoby tak zagrać, chodź do nas i spróbuj. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie grałeś na instrumencie, daj się porwać przygodzie. Nie musisz znać zasad muzyki, nut, wystarczy dobry humor i chęci. Udostępnimy Ci instrument, pokażemy jak wydobyć pierwsze dźwięki. Trąbienia to wspaniała zabawa, zwłaszcza w grupie! A jeśli znasz już podstawy gry na instrumencie i nie interesuje Cię zaczynanie od samego początku to mamy dobrą wiadomość, spotkajmy się na wspólnych ćwiczeniach i muzykowaniu w drugiej grupie. Bezpłatne zajęcia z gry na trąbce dla dorosłych poprowadzi Jarosław Spałek. Na zajęciach udostępniamy instrumenty i potrzebne materiały. Niedługo na platformie YouTube pojawią się filmy edukacyjne, dla tych z Was, którzy będę chcieli poćwiczyć w domu. A wszystko zakończymy koncertem finałowym w grudniu!
 
Terminy spotkań: 15, 22, 29 września; 6, 27 października; 3, 10, 24 listopada; 1 i 8 grudnia 2021
Warsztaty w godz. 18.00 – 20.00
Lokalizacja: Sala Muzykodromu Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2
Prowadzenie: Jarosław Spałek
Zapisy: klinika.trabki@gmail.com. Limit miejsc!

Katowicka Klinika Trąbki to projekt partnerski Kultury Dętej, realizowany w ramach Muzykograntu 2021 (z inicjatywy Magdaleny Bojko). 

Całość aktywności studentów KOUL oraz KKT zakończona zostanie wspólnym koncertem finałowym na scenie Miasta Ogrodów już 18 grudnia 2021 roku!
Szczegóły wkrótce!