dekoracja

Mikrogranty 2024

Działacie z ramienia organizacji pozarządowej w Katowicach lub dla Katowiczan? Chcecie stworzyć projekt kulturalny i szukacie na to środków? Możecie zrealizować swój pomysł dzięki programowi Mikrogranty.
 

WYNIKI PIERWSZEGO NABORU W PROJEKCIE MIKROGRANTY 2024 [link otworzy się w nowym oknie]

 

Konkurs organizowany jest przez Katowice Miasto Ogrodów od 2013 r. Do tej pory udało nam się wesprzeć III sektor w organizacji blisko stu kulturalnych i artystycznych wydarzeń – koncertów, prelekcji, wystaw, warsztatów i eventów.


W ubiegłym roku w czterech naborach przyznaliśmy 20 organizacjom pozarządowym prawie 
78 000 zł.
W tegorocznej edycji mamy budżet 100 000 zł i dwa nabory: 
 
• I nabór 1-25 czerwiec (50 000 zł) 
• II nabór 1-25 sierpień (50 000 zł)


  
Przykłady realizacji:

 
Wystawy, spektakle, projekty muzyczne, koncerty, murale, warsztaty, rękodzieło i spotkania kulturalne, edukacyjne, festiwale, happeningi, impresje muzyczne, dyskusje, projekty artystyczno – badawcze, spotkania z literaturą, recitale, spektakle improwizowane, projekty związane z fotografią, przestrzenią i tańcem, reportaże radiowe, wydarzenia z zakresu edukacji kulturalnej, działania z zakresu ochrony dziedzictwa i inne wpisujące się w działalność Miasta Ogrodów. 
 
W tegorocznej edycji Mikrograntów jak co roku czekamy na projekty o wysokiej wartości artystycznej, których rezultaty będą mogły być udostępniane za pośrednictwem Internetu, innych form publikacji zdalnej oraz wykazujące cechy niekonwencjonalne, a także wydarzenia, które wpisują się w realizację wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju zapisanych w Agendzie 2030 oraz w statut Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. 
 

Regulamin [plik otworzy się w nowym oknie]

Formularz zgłoszeniowy [plik do pobrania]

Katalog kosztów [plik do pobrania, otworzy się w nowym oknie]

Statut instytucji Katowice Miasto Ogrodów [link otworzy się w nowym oknie]

 

Treść wniosków można konsultować z koordynatorem programu na etapie prowadzenia naboru. 

Kontakt: mikrogranty[at]miasto-ogrodow.eu