Promenada po muzyce

Promenada po muzyce 2024

Koncerty w Parku Kościuszki

Niedziele, godz. 11.00, okolice Pomnika Kościuszki (w razie niepogody: godz.11.30, Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa)

UWAGA! Informacje o tym czy koncert został przeniesiony do sali koncertowej można uzyskać pod numerem telefonu:  722003074

Wstęp wolny

Kontynuując wieloletnią tradycję bezpłatnych letnich koncertów promenadowych w Parku Kościuszki, zapraszamy na tegoroczny cykl „Promenada po Muzyce”. To wyjątkowa okazja, aby cieszyć się muzyką na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni parku. W każdą niedzielę o godzinie 11.00, w okolicach Pomnika Kościuszki, będziemy gościć znakomitych artystów, prezentujących różnorodne gatunki muzyczne, od etnicznych brzmień po klasyczne dzieła.

Zachęcamy, by muzycznie świętować z nami lato w Parku Kościuszki! To doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i cieszyć pięknem muzyki w wyjątkowym otoczeniu.

 

Cykl wspiera grę Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

 

14 lipca
Lot kondora – Brzmienie Ameryki Południowej
Kasia Gacek Duda oraz Alberto Suazo Sanchez i Patryk Zakrzewski

Kasia Gacek Duda, flecistka i multiinstrumentalistka, specjalizująca się w etnicznych fletach karpackich, zaprezentuje bogactwo dźwięków inspirowanych tradycjami muzycznymi Indian Ameryki Łacińskiej. Towarzyszyć jej będą Patryk Zakrzewski, multiperkusjonalista, oraz Alberto Suazo Sanchez, meksykański muzyk specjalizujący się w instrumentach etnicznych Ameryki Łacińskiej.

Prowadzenie koncertu: Zdzisław Smucerewicz

 

21 lipca
Muzyka i człowieczeństwo
Rembrandt Trio

Holenderskie trio, znane z innowacyjnego podejścia do jazzu i muzyki klasycznej, zaprezentuje swoje unikalne aranżacje na historycznych instrumentach z XVI i XVIII wieku. W skład zespołu wchodzą Rembrandt Frerisch, Tony Overwater i Vinsent Plajner.

Prowadzenie koncertu: Grażyna Brewińska

 

28 lipca
Sopranowa moc przebojów

W programie najsłynniejsze arie z oper i operetek. Sopranistki Justyna Bujak, Kamila Goik i Zofia Garganisz zaprezentują swoje umiejętności wokalne, a towarzyszyć im będzie pianistka Mirella Malorny-Konopka.

Prowadzenie koncertu: Grażyna Brewińska

 

4 sierpnia
Swing & Roll
Grupa Singin’Birds

W programie to, co najlepsze z eleganckich czasów swinga i pełnych rock’n’rolla i bigbitu szalonych lat 50 i 60.

Singin’ Birds to trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują, bo wiedzą, że tylko wtedy powstaje coś niepowtarzalnego.

Prowadzenie koncertu: Regina Gowarzewska

 

11 sierpnia
Mistrzowie Romantyzmu
Matusz Borowiak i Kwintet Śląskich Kameralistów

W programie Suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga” op. 40 i preludium Edvarda Griega oraz utwory Fryderyka Chopina: Nokturn H-dur op. 62 nr 1 i Koncert e-moll op. 11.

Mateusz Borowiak, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, wykładowaca Akademii Muzycznej w Katowicach wystąpi wraz z Kwintetem Śląskich Kameralistów, prezentując mistrzowskie interpretacje romantycznych utworów.

Prowadzenie koncertu: Alicja Przytuła-Mucha

 

18 sierpnia
Dźwięczne maszkety
Grupa Pilar Anity Maroszek

Muzyka zespołu to mieszanka smoothjazzu, bluesa i samby. Artyści zaprezentują kompozycje pełne miłości i marzeń, tworząc niezwykły muzyczny klimat.

Wystąpią: Anita Maroszek – śpiew, fortepian; Piotr Radecki – gitara elektryczna; Ludwik Konopko – gitara akustyczna; Michał Łyp - gitara basowa; Grzegorz Skotnicki – perkusja oraz gościnnie Michał Wala i Romek Jońca.

Prowadzenie koncertu: Bartłomiej Gruchlik

 

25 sierpnia
Horyzonty Muzyki
Tymoteusz Bies, Andrzej Ciepliński

 

W programie sonaty Mieczysława Wajnberga, Francisa Poulenca, Leonarda Bernsteina oraz Trzy miniatury na klarnet i fortepian Krzysztofa Pendereckiego.

Klarnecista Andrzej Ciepliński i pianista Tymoteusz Bies, uznani artyści młodego pokolenia, stworzą pełną kolorów i fantazji muzyczną opowieść.

Prowadzenie koncertu: Alicja Kotyl