dekoracja

Mike Stern & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio

Koncert w ramach trasy koncertowej polsko-amerykańskiego projektu Mike & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio

Kiedy: 21 listopada 2023, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Bilety: 75, 85 zł (do 15.09.2023), 89, 99 zł (od 16.09.2023). 20% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca

Bilety dostępne na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]

Mike Stern jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów w swojej generacji. W ciągu trwającej od ponad czterech dekad kariery zapisał w swoim dorobku współpracę z zespołem Blood, Sweat & Tears, Milesem Davisem, Jaco Pastoriusem, Brecker Brothers, Johnem Hendersonem. Wydał 16 autorskich płyt (spośród których 6 otrzymało nominację do nagrody Grammy). Jest elektryzującym solistą, którego oszałamiająca wirtuozeria łączy w sobie moc rocka i fusion z wyszukaną harmonią jazzową, zabarwioną nieodłącznym bluesowym rytmem.

Mike Stern razem ze swoją żoną, Leni, w ramach jesiennej trasy koncertowej zagra 5 koncertów w Polsce, a towarzyszyć im będzie na scenie trójka wybitnych polskich artystów: perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk. Mają oni na swoim koncie wiele wydanych płyt oraz koncerty na całym świecie w różnych konfiguracjach - od Ameryki Północnej i Południowej oraz kraje europejskie, po Azję. Adam Golicki posiada w swojej dyskografii trzy autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z zespołami o różnej stylistyce. Rafał Sarnecki to jeden z niewielu polskich muzyków, który odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Nagrał pięć autorskich płyt, z których dwie były nominowane do nagrody Fryderyk. Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w międzynarodowej prasie. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej.

Koncert w Katowicach odbywa się w ramach drugiej już trasy koncertowej polsko-amerykańskiego projektu Mike & Leni Stern with Sarnecki, Lemańczyk, Golicki Trio.

Skład:
Mike Stern – gitara 
Leni Stern – gitara 
Rafał Sarnecki – gitara
Piotr Lemańczyk – bass
Adam Golicki - perkusja


Patronat medialny

Patroni medialni koncertu: tvp 3, jazz tv, jazz forum, jazz press, jazz in pl, śląski jazz club, silesia jazz, jazz kultura, chili zet