dekoracja

Wesoły Wędrownik

Festiwal twórczości Norberta Blachy

Koncert finałowy
Kiedy: 5 listopada 2023, godz. 18.30
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Wystąpi zespół wokalno-instrumentalny Wesoły Wędrownik, Chór Gospel oraz Gość Specjalny - Andrzej Lampert

Prowadzenie koncertu: Dominka Bem

Bilety: 50 zł dostępne na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]. 20% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca

Warsztaty gospel
Kiedy: 4, 5 listopada 2023
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów

Więcej informacji o warsztatach poniżej.

Już po raz jedenasty odbędzie się wydarzenie poświęcone osobie wyjątkowego muzyka – Norberta Blachy. W tym roku będzie odbywać się w dwóch miastach (Gliwice* i Katowice) przez dwa jesienne weekendy na przełomie października i listopada.

Zapraszamy każdego kto lubi śpiewać, lubi śpiewać w wielogłosie ale i chce doświadczyć wspaniałego muzycznego przeżycia zagłębiając się w muzykę Norberta Blachy jako uczestnik warsztatów jak również słuchacz podczas koncertów.

W tym roku pragniemy, aby zebrana publiczność oraz uczestnicy warsztatów mieli możliwość poznania twórczości Blachy w jeszcze szerszym kontekście. Dlatego po raz pierwszy pojawi się możliwość wzięcia udziału w warsztatach z twórczością chóralną, które będą miały miejsce w Katowicach w dniach 4-5 listopada. Poprowadzi je Daniel Cebula-Orynicz i Gabi Blacha a akompaniować będzie Radek Pendziałek na gitarze i Łukasz Forest Piechota na pianie.

Koncert finałowy odbędzie się 5 listopada o godzinie 18.30 wraz z udziałem Gościa Specjalnego, powstałego chóru i zespołu wokalnego- instrumentalnego Wesoły Wędrownik w składzie:

 

Wokale:
Magdalena Grzegorzek
Anna Pieszka
Barbara Błaszczyk
Julia Kania
Martyna Kwolek
Joanna Smajdor
Łukasz Łoboda
Łukasz Wicher
Daniel Cebula- Orynicz
Gabriela Blacha

Bartek Pieszka - wibrafon
Paweł Siembieda - trąbka
Denys Ostrovnoi - saksofon
Marcin Starzec - puzon
Radek Pendziałek - gitara
Łukasz Forest Piechota - piano
Dorota Zaziąbło - instrumenty klawiszowe
Martyna Sołtysik - gitara basowa
Michal Dziewiński - perkusja


Warsztaty Gospel z twórczością Norberta Blachy

Dla kogo: dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Prowadzenie: Daniel Cebula-Orynicz oraz Gabi Blacha. Towarzyszyć im będzie Radek Pendziałek na gitarze oraz Łukasz Forest Piechota na pianie. 

Powstały chór warsztatowy, wystąpi podczas koncertu zwieńczającego ich pracę podczas koncertu finałowego, wraz z całym zespołem wokalno-instrumentalnym Wesołego Wędrownika oraz Gościem Specjalnym - Andrzejem Lampertem.

Zapisy na warsztaty można dokonać poprzez formularz na stronie wesolywedrownik.pl [link otworzy się w nowym oknie]

Koszt warsztatów: 50 zł / 1 osoba


*Informacje o wydarzeniach festiwalowych w Gliwicach na stronie wesolywedrownik.pl [link otworzy się w nowym oknie]


ANDRZEJ LAMPERT – śpiewak operowy (tenor), kompozytor, autor tekstów, aranżer i współproducent muzyczny zespołu PIN, pedagog. Pochodzi z Chorzowa. 

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Występuje prawie we wszystkich operach w kraju, a także za granicą w Operze Narodowej w Montpellier we Francji, w Stadttheater w Baden i w Oper Graz w Austrii. Ma także na swym koncie szereg wykonań koncertowych i oratoryjnych w kraju i na świecie. Brał udział w licznych nagraniach, m.in. w premierowym nagraniu opery Paria S. Moniuszki, opery Hagith K. Szymanowskiego z Orkiestrą Polskiego Radia czy III Symfonii K. Szymanowskiego z NOSPR. Wielokrotnie występował w TV; nagrał szereg płyt, m. in. z zespołem PIN. Jego duet z Sarah Brightman, znalazł się w rozszerzonej wersji albumu Symphony. 

Laureat:

  • Nagrody „Fryderyki” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA ORATORYJNA I OPEROWA za płytę „Karol Szymanowski: Hagith” z Polską Orkiestrą Radiową i Chórem FN pod dyr. Michała Klauzy (2020);
  • Austriackiej Teatralnej Nagrody Muzycznej w Salzburgu za swoją rolę w operze Król Roger K. Szymanowskiego w Grazu (2020);
  • Nagrody im. Zbigniewa Grucy „Dziennika Teatralnego” (2018);
  • Nagrody „Złota Maska” za rolę wokalno-aktorską Romea w spektaklu operowym Romeo i Julia Ch. Gounoda w Operze Śląskiej (2018);
  • XI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury w kategorii ,,Najlepszy Śpiewak Operowy’ (2017).


Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół AZM, Centrum Kultury Victoria w Gliwicach, Katowice Miasto Ogrodów.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann, Metropolia GZM

Partnerzy: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej sp. z oo., Dom100.eu, Ekomax Gliwice, PKM Katowice, Babski warsztat, GRUPA Power Tech 

Główny Patron Medialny: Radio eM 107,6 fm

Patroni medialni: TVP Katowice. Gość Niedzielny. JAZZ TV. Nowiny Gliwickie. Radio CCM